Всеукраїнська наукова інтернет-конференції «Інноваційні арт-терапевтичні технології»

12 березня 2019 року Державний вищий навчальний заклад «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» гостинно відчинив свої двері для учасників І Всеукраїнської наукової інтернет-конференції «Інноваційні арт-терапевтичні технології».

Науковими напрямами роботи конференції стали: сучасні розробки в галузі арт-терапії; арт-терапія в освіті: розвивально-корекційні можливості арт-терапії, арт-педагогіки; роль арт-терапевтичного безпечного простору у підтримці фізичного, психічного і духовного здоров’я людини; арт-терапія у соціальних програмах і проектах: арт-терапія у роботі з дітьми із соціально незахищенних сімей, з дітьми, постраждалими від психічної депривації, жорсткого ставлення, залежності та співзалежності у сім’ях; арт-терапія соматичних і психосоматичних порушень; використання арт-терапевтичних практик у роботі з людьми похилого віку та людьми з особливими потребами; особливості арт-терапевтичної роботи з клієнтами різних вікових груп.

Партнерами-засновниками конференції являються: Міністерство освіти і науки України, Переяслав-Хмельницька міська рада, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Східноєвропейськкий національний університет імені Лесі Українки та інші.

Викладач, член академічної групи проекту Крикун Валентина запросила всіх охочих до співпраці в рамках міжнародного проекту програми ЄС Erasmus + KA2 № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «Модернізація педагогічної вищої освіти засобом використання інноваційних інструментів викладання – MoPED», адже в межах цієї співпраці на базі педагогічного факультету сковородинівської альма-матер передбачається: проведення стажувань, сертифікованих тренінгів та робочих семінарів для педагогів закладів загальної середньої та вищої освіти з метою підвищення їхньої кваліфікації; надання відповідних психолого-педагогічних консультацій для підтримки ресурсних центрів інклюзивної освіти; колективна робота над розробкою методичного та інформаційного забезпечення навчального процесу з використанням інноваційних технологій та інструментів навчання та підготовка і видання підручників, навчальних посібників, інших методичних матеріалів, у тому числі в електронному форматі.

Учасниками конференції стали більше ста провідних українських фахівців різних галузей науки. Підсумком проведення конференції стало окреслення наступних перспективних завдань: сприяння подальшим науковими пошукам в галузі дослідження інноваційних арт-терапевтичних технологій та впровадження їх у практику психолого-педагогічного, соціального супроводу особистості в різних соціокультурних умовах; удосконалення науково-методологічний апарат досліджень учасників конференції; сприяння покращенню організаційного та матеріально-технічного забезпечення конференції; здійснення підготовки та організації проведення ІІ Міжнародної наукової інтернет-конференції «Інноваційні арт-терапевтичні технології – 2020».