Проведення круглого столу: «Проектна діяльність ВНЗ в умовах глобалізації засобом реалізації Міжнародного проекту Erasmus+ KA2 MoPED – №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP Modernization of Pedagogical Higher Education by Innovative Teaching Instruments»

25-26 травня 2018 року ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»провів ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Етнічні та етнополітичні виклики в умовах глобалізації» разом з Інститутом політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Фондом громадської дипломатії, Європейської асоціацією безпеки, Стамбульським фондом науки та культури, Міжнародною федерацією організацій суспільних наук.

Конференція присвячена таким актуальним питанням: громадянське суспільство в умовах євроінтеграційного розвитку; виховання толерантної, етнічної, соціальної та полікультурної компетентності молоді в умовах сучасних геополітичних процесів; ефективність функціонування міжнародних, урядових і неурядових організацій в умовах викликів та загроз ХХІ століття; етнополітичні процеси у світі; сучасні міжнародні й локальні конфлікти; етнополітичні процеси в Україні в умовах російсько-українського конфлікту (2014 – дотепер) та інші.

Під час заходу було проведено круглий стіл: «Проектна діяльність ВНЗ в умовах глобалізації засобом реалізації Міжнародного проекту Erasmus+ KA2 MoPED – №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP Modernization of Pedagogical Higher Education by Innovative Teaching Instruments», партнером-учасником якого є ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

У складі робочої групи проекту університету доктор історичних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, ректор ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» Коцур Віктор Петрович; декан педагогічного факультету, професор Ігнатенко Наталія Вікторівна; керівник відділу міжнародних зв’язків, доцент Ковтун Оксана Анатоліївна; фахівець відділу міжнародних зв’язків Лялька Валентина Сергіївна.

Фахівці міжнародного відділу університету ознайомили присутніх із метою та завданнями проекту «MoPED», його очікуваними результатами. Було повідомлено, що у процесі реалізації проекту планується розробка нових навчальних дисциплін із застосуванням технології STEAM-освіти; створення ICR-класу; проведення конференцій, семінарів, тренінгів із метою обміну професійним досвідом.

У процесі реалізації проекту вже відбулося кілька робочих зустрічей (6-7 листопада 2017 р., Прикарпатський університет імені Василя Стефаника;14-15 грудня 2017 р., Університет Деусто).

Із проектом ознайомлено науково-педагогічних працівників Університету Т. Г. Масарика (Брно, Чеська Республіка), вчителів і керівників закладів загальної середньої освіти міста Переяслава-Хмельницького та його району, майбутніх абітурієнтів зі шкіл різних регіонів України: Київської, Черкаської, Чернігівської, Волинської й інших областей.