Проведення круглого столу: «Проектна діяльність ВНЗ в умовах глобалізації засобом реалізації Міжнародного проекту Erasmus+ KA2 MoPED – №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP»

2018 рік в Україні оголошено Роком Василя Сухомлинського з нагоди відзначення на державному рівні 100-річчя від дня народження видатного українського педагога-гуманіста.

Знаменній події приурочена Всеукраїнська науково-практична конференція «Підготовка педагога ХХІ століття крізь призму ідей Василя Сухомлинського», яка відбулася в ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» 22 травня 2018 року. Її організаторами стали Національна академія педагогічних наук України, Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», Всеукраїнська асоціація Василя Сухомлинського.

Конференція передбачена програмою заходів Національної комісії України у справах ЮНЕСКО щодо відзначення 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського й присвячена актуальним питанням сучасної освіти.

Ідейно-тематичний задум конференції об`єднав більше 150 доповідей – наукових розвідок, у яких розкрито цінний досвід та практичні рекомендації Василя Сухомлинського щодо змісту, форм, методів організації освітнього процесу за такими напрямами:

– «Педагогічні ідеї Василя Сухомлинського в Новій українській школі»;

«Сучасний учитель як особистість і фахівець: діалог із Василем Сухомлинським»;

«Підготовка майбутнього вчителя до роботи в умовах упровадження інклюзивного навчання».

Проведена Всеукраїнська науково-практична конференція окреслила вектори розвитку вітчизняної педагогічної думки та шляхи підготовки вчителів Нової української школи в контексті ідей Василя Сухомлинського, а такожсприяла поширеннюдосвіду університету в реалізації міжнародних проектів, одним із яких єпроект ЄС Erasmus+ КА2 № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «Modernization of Pedagogical Higher Education by Innovative Teaching Instruments (MoPED)».

Про мету й завдання, очікувані та вже досягнуті результати проектудоповіла учасникам конференціїкерівник відділу міжнародних зв’язків, доцент Ковтун Оксана Анатоліївна.

Проект «MoPED» – це перший проект в історії програми Еразмус+, уякому грантоотримувачем і координатором виступає український університет (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника). Його метою є модернізація навчальних планів педагогічних закладів вищої освіти України шляхом упровадження найновіших методик викладання із застосуванням ІКТ і методів дослідження.

ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» є одним із учасників проекту й відповідальним координатором за організацію та виконання завдань робочого пакету№ 3 «Навчання з метою підвищення рівня професійних знань і вмінь»: здійснення аналізу навчальних планів підготовки майбутніх фахівців педагогічних спеціальностей, потреб і вимог шкіл; розроблення нових навчальних дисциплін; створення інноваційного класу; проведення тренінгів, конференцій, майстер-класів для викладачів, учителів; викладання курсу професійної англійської мови для педагогічних працівників тощо.