Презентація проекту програми ЄС Еразмус + КА2 – Розвиток потенціалу вищої освіти, № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання – MoPED» на засіданні Національної академії педагогічних наук України

21 лютого 2018 року в ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» мало місце засідання, участь у якому взяли представники Національної академії педагогічних наук України.

Під час засідання розглянуто такі питання:

– розвиток критичного мислення у процесі навчання історії;

– концептуальні засади Нової української школи;

– використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі як вимога сьогодення;

– результати навчання учнів початкової школи в контексті вимог Нової української школи;

– інтегроване навчання, його можливості та проблеми;

– мовленнєвий розвиток молодших школярів – основний орієнтир Нової української школи;

– формування предметних компетентностей учнів у процесі навчання географії;

– діти ХХІ століття та як їх навчати.

Крім цього, закцентовано увагу на сучасних освітніх тенденціях і реалізації міжнародних програм. Так, на засіданні було презентовано проект Європейського Союзу Erasmus+ KA2 №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «Modernization of Pedagogical Higher Education by Innovative Teaching Instruments (MoPED)», партнером-учасником якого є ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Присутніх було ознайомлено із метою та завданнями проекту «MoPED», його очікуваними результатами. Було повідомлено, що передбачається створення умов для модернізації навчальних планів; підвищення якості компетентності випускників закладів вищої освіти відповідно до європейських стандартів; організація співпраці між університетами та школами.

У процесі реалізації проекту планується розробка нових навчальних дисциплін із застосуванням технології STEAM-освіти й оновлення змісту тих предметів, що вже викладаються; створення інноваційних класів; написання посібників; проведення конференцій, семінарів, тренінгів тощо.